Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 14-րդ հոդվածի 6-րդ մասի դրույթով՝ Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Ամասիա համայնքի ավագանին
որոշում է. Հաստատել Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Ամասիա համայնքի ավագանու 2025 թվականի յոթերորդ նստաշրջանի մարտի 27-ի հերթական նիստի ՝
1. Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Ամասիա համայնքում մասնակցային բյուջետավորման գործընթաց սկսելու մասին
(Զեկուցող՝ Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Ամասիա համայնքի ղեկավար Ջեմմա Հարությունյան) :
2. Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Ամասիա համայնքի Բերդաշեն բնակավայրում գտնվող համայնքային սեփականություն հանդիսացող 3,9 հեկտար մակերեսով, արդյունաբերական, ընդերքօգտագործման և այլ արտադրական նշանակության հողամասը վարձակալության տրամադրելու մասին
3. Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Ամասիա համայնքի ավագանու 2024 թվականի դեկտեմբերի 24-ի թիվ 119-Ա որոշման մեջ փոփոխություններ կատարելու մասին
4. Աղբահանության վճար կատարելու հիմքը, դրա դրույքաչափը, հաշվարկման եվ վճարման կարգը
5. Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Ամասիա համայնքի ավագանու յոթերորդ նստաշրջանի հերթական նիստի գումարման օրը և ժամը սահմանելու մասին