2025 թվականի ապրիլի 08-ին ժամը 11:00-ին տեղի կունենա ՀՀ Շիրակի մարզի Ամասիա համայնքի սեփականություն հանդիսացող հողամասերի աճուրդ- վաճառք:
1. Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Ամասիա համայնքի սեփականությունը հանդիսացող, Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Ամասիա համայնքի Ամասիա բնակավայրի 24-րդ փողոց 8/4 հողամաս հասցեում գտնվող 08-010-0049-0016 կադաստրային ծածկագրով, 1033.3 քմ. բնակավայրերի բնակելի կառուցապատման հողամասի՝ մեկնարկային գինը սահմանել՝ 146626 ՀՀ դրամ:
2. Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Ամասիա համայնքի սեփականությունը հանդիսացող, Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Ամասիա համայնքի Ամասիա բնակավայրի 24-րդ փողոց 8/2 հողամաս, հասցեում գտնվող 08-010-0049-0004 կադաստրային ծածկագրով, 226.8 քմ բնակավայրերի բնակելի կառուցապատման հողամասի՝ մեկնարկային գինը սահմանել՝ 32183 ՀՀ դրամ:
3. Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Ամասիա համայնքի սեփականությունը հանդիսացող, Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Ամասիա համայնքի Բերդաշեն բնակավայր գյուղ Պաղակն 6-րդ փողոց 3/1 հողամաս , հասցեում գտնվող 08-028-0001-0024 կադաստրային ծածկագրով, 1323.3 քմ բնակավայրերի բնակելի կառուցապատման հողամասի՝ մեկնարկային գինը սահմանել՝ 122280 ՀՀ դրամ:
4. Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Ամասիա համայնքի սեփականությունը հանդիսացող, Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Ամասիա համայնքի Գառնառիճ բնակավայրի 7-րդ փողոց 23 հողամաս , հասցեում գտնվող 08-029-0014-0015 կադաստրային ծածկագրով, 1272.9 քմ բնակավայրերի բնակելի կառուցապատման հողամասի՝ մեկնարկային գինը սահմանել՝ 117620 ՀՀ դրամ:
5. Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Ամասիա համայնքի սեփականությունը հանդիսացող, Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Ամասիա համայնքի Գառնառիճ բնակավայրի 7-րդ փողոց 23/3 հողամաս , հասցեում գտնվող 08-029-0014-0029 կադաստրային ծածկագրով, 1286.4 քմ բնակավայրերի բնակելի կառուցապատման հողամասի՝ մեկնարկային գինը սահմանել՝ 118865 ՀՀ դրամ:
Նախավճարի չափը սահմանել մեկնարկային գնի 50%-ի չափով, իսկ մեկ քայլի մեկնարկային գինը սահմանել 5% տոկոսի չափով:
Հողամասի նկատմամբ սերվիտուտներ չկան. Աճուրդին մասնակցել ցանկացողները պետք է ներկայացնեն հայտ և անձը հաստատող փաստաթուղթ, իրավաբանական անձանց դեպքում պետ.գրանցումը հաստատող փաստաթուղթ, աճուրդի մասնակցության վճարի անդորագիր.
Հայտերի ընդունումը դադարեցվում է աճուրդի օրվանից 3 օր առաջ ,մինչև ժամը՝ 18:00-ին Կրկնաաճուրդը կկայանա 15-ը ապրիլ 2025 թվականի ժամը 11:00-ին: Հասցե` Ամասիա փ 26, շենք19 հասցեում Հեռ..` +37402422310 Վեբ կայք` www.amasia.am Էլ. փոստ` service.amasia@gmail.com
Անհուսալի վարկեր ունեցող ՀՀ քաղաքացիների համար պետական աջակցության ծրագրին դիմելու մանրամասները.